GERİ

Uluç Kadıoğlu'nu Tanıyalım

Posted in Biyografi

Herkese Merhaba! TEDx sahnesinde buluşmamıza artık çok az kaldı. Bugün sizlere en genç konuşmacımız hakkında bilgiler veriyor olacağız. Aslında genç yaşına rağmen birçok başarıya ulaşmış kişi desek haksız sayılıyor olmayız.

Uluç Kadıoğlu kimdir?

3 Şubat 2000’de Bodrum’da doğdu. İlk ve ortaokulu Bodrum’da tamamladıktan sonra lise eğitimine İstanbul’da SEV Amerikan Koleji’nde başladı, şu an 12 Sınıf öğrencisi. Lisede biyoloji ve politika üzerine olan merakı derinleşti. Bilime olan merakı, Tip 2 Diyabet ve Hipertansiyon ilaçlarının etken maddeleri ve “nematod solucanları” üzerinde çalıştığı bir araştırma projesiyle daha da arttı. TÜBİTAK ve MEF bilimsel proje yarışmalarında bölge birinciliği ve Türkiye birinciliği elde etti. Yaşıtlarının ve ulaşabileceği herkesin bilime olan merakını artırmak amacıyla projesinin makalesini uluslararası bir dergide yayınlattı. Sahnede olmaktan, tiyatro yapmaktan keyif almakta, bunların yanında da eğitim alanında “peer-teaching” kültürünü yaymak için sosyal sorumluluk projeleri yürütmekte. Eğitim hayatının geri kalanını, tam burslu olarak kabul aldığı Harvard Üniversitesinde tamamlamayı ve gelecekte, Türkiye’ye dönüp eğitim ve bilim alanlarında hizmet vermeyi istiyor.

   

  • Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Serhat Ünal'ı Tanıyalım