GERİ

Buket Ela Demirel'i Tanıyalım

Posted in Biyografi

Yeniden Merhaba! 6 Nisan Cumartesine sayılı günler kala sizlere bir diğer konuşmacımızı takdim etmek istiyoruz.

Buket Ela Demirel kimdir?

İşaret dili ve sağır toplumundaki kültürel-sosyal değişimler üzerine çalışmalar yapan araştırmacı sosyolog olan Demirel, 2013 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimini alırken Düşler Akademisi (2010), Vodafone Vakfı (2011), Koç Vakfı (2012-2014), İKSV (2016), gibi birçok sivil toplum örgütünde engelli ve sosyal dezavantajlı gruplara özel ve öncü projelerde rol almaya başladı.

Words of Silence oluşumunun kurucusu olan Demirel, gönüllü eğitmenlerle birlikte işaret dilinde yapılmış ilk ücretsiz EKPSS kursunu(2015-2016) düzenledi. Defrap (2017) grubunun ‘Eller Konuşur’ şarkısının işaret söz yazarı olmasının ardından İKSV Alt Kat ve İstanbul Müzik Festivali’nin işbirliğinde oluşturulan Birlikte Güçlü Sesler Korosu’nun işaret dili söz yazarlığını yapıyor.

Şu an Boğaziçi Üniversitesi Dilbilim bölümünde Türk İşaret Dili ve Sağır Toplum Kültürü üzerine araştırmacı olarak çalışmaktadır.

2,5 yaşında geçirdiği havaleden dolayı ağır düzeyde işitme kaybı olan Demirel, Türk İşaret Dili’ni ve Türkçeyi akıcı bir şekilde konuşabiliyor.

   

  • Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Şerif Kaynar'ı Tanıyalım