GERİ

Merve Ayyüce Kızrak'ı Tanıyalım

Posted in Biyografi

Sevgi TEDx ailesi, bugünkü konuşmacımız aslında herkesin merak ettiği konular üzerine çalışmalar yapmaktadır. Çünkü bütün dünya, gelecekte neler olacağını veya nasıl şekilleneceğini merak ediyor…

Merve Ayyüce Kızrak kimdir?

2009 yılında Haliç Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı.2011 yılında, yine Haliç Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programında, İTÜ Bilişim Enstitüsünden de dersler alarak, yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Programında Doktora eğitimine devam etmektedir. Eş kurucusu olduğu Türkiye’nin en büyük yapay zeka topluluğu Deep Learning Türkiye ile Türkiye’de yapay zeka çalışmalarına hız kazandırmak için gönüllü çalışmalar yürütmektedir.

Lisans mezuniyetinden Şubat 2019’a kadar Haliç Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinde çeşitli dersleri yürüterek ve Şubat 2019’dan bu yana da Bahçeşehir Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde akademik kariyerini sürdürmektedir.

Çeşitli çalışma gruplarıyla akademik ve ürün geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı bünyesinde “ideaport yapay zeka çalışma” grubunda yer almaktadır.

Deep Learning Türkiye olarak, kuruluşunun ilk yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) iş birliği ve Havelsan‘ın desteği ile 5 ve 6 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da BTK‘da gerçekleştirilen “DeepCon’18 Büyük Yapay Zeka Konferansı’nın Düzenleme Kurulunda Eş Başkanlık” görevini yürütmüştür.

Ayrıca Udemy‘de “Deep Learning AZ | Python ile Derin Öğrenme” kursu ile derin öğrenme eğitmenliğine devam etmektedir.

   

  • Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Aykut Kadir Kurt'u Tanıyalım