GERİ

Aykut Kadir Kurt'u Tanıyalım

Posted in Biyografi

Sevgili TEDx ailesi, bugün sizlere senelerdir gönüllü olarak sivil toplum çalışmaları yürüten bir konuşmacımızı tanıtmak istiyoruz.

Aykut Kadir Kurt kimdir?

1985 Sakarya doğumlu olan Kurt, 2009 İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Dokuz senedir çeşitli bankaların IT departmanlarında analist olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda, birçok teknoloji internet sitesinde bloggerlık ve yöneticilik yapmıştır. Kurt, Hayatı anlamaya ve öğrenmeye çalışırken sivil toplum adına çalışmanın iyi geldiğini belirtiyor: “10 sene devlet koruması altında yaşan çocuklar adına gönüllü olarak çalıştıktan sonra sevgili eşimle birlikte kök hücre bağışçılığı için çalışan ‘Belki de Sensin’ organizasyonunu kurduk. İnsanlar hayatlarına devam edebilecekken bunu toplum sayesinde yapamıyorlardı.” diyor ve ekliyor; “Hayat sigortası oluşturmaya çalışırken ironik bir şekilde sevgilim, kök hücre eşleşmesi yakalayamadığı için (Belki de Sensin’i kurmadan herhangi bir hastalığımız yoktu.) bize başka bir âlemden güç veriyor.” Belki de Sensin gönüllüsü olan Aykut Kadir, organizasyon için çeşitli projeler üretmektedir. Aykut Kadir Kurt’un bir oğlu vardır.

   

  • Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Yunus Sezener'i Tanıyalım