GERİ

Yunus Sezener'i Tanıyalım

Posted in Biyografi

Aslında bugün sizlere günümüzde oldukça popüler bir konu olan “matchmaking” hakkında oldukça tecrübeli bir konuşmacımızı tanıtmak istiyoruz. Herkesin bildiğinin aksine sanal olarak işlerini yönetmiyor, doğrudan yüz yüze bu hizmeti veriyor. Daha fazla sözü uzatmadan sizi konuşmacımızla baş başa bırakalım…

Yunus Sezener kimdir?

Üsküdar Amerikan Lisesi ve Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Yunus Sezener, avukat olarak üç sene boyunca çalıştıktan sonra Almanya’da hukuk ve MBA yüksek lisansını bir arada tamamlamıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra, iki sene beyin avcılığı (head-hunting) ve bir sene yönetim danışmanlığı tecrübesinin ardından, 2014 yılında Offline Matchmaking hizmeti veren Tenkap’ı kurmuştur.

Bir yönetim danışmanlığı şirketinde Müşteri Yöneticisi olarak çalışırken, Carl Gustav Jung’un çalışmalarını temel alan Insights Discovery Davranış Modelleri Envanterine akredite olmuştur. Aynı zamanda ICF onaylı Flow Coaching International okulundan koçluk akreditasyonu vardır ve ilişki mentorluğu yapmaktadır. Bunun yanında International Association of Proffessions Carreer College’dan Matchmaker sertifikası vardır.

Aynı zamanda; mikro mimik, yalan ve vücut dili konusunda eğitim alan Sezener, psikoloji temelli kişisel gelişim seminerlerinde uzun senelerdir gönüllü asistan ve İngilizce simültane tercüman olarak görev almaktadır. Yunus Sezener, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

   

  • Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Umay Yılmaz'ı Tanıyalım