GERİ

Umay Yılmaz'ı Tanıyalım

Posted in Biyografi

Yeniden Merhaba! Bugün size aslında son zamanlarda oldukça popüler bir konu haline gelen “çevre” üzerine uzmanlaşmış bir konuşmacımızdan bahsetmek istiyoruz. Özellikle plastik poşetlerinin paralı hale gelmesinden sonra çevrenin hepimizin hayatındaki önemini tekrar hatırlamış olduk. Daha fazla sözü uzatmadan konuşmacımızı tanıtmak istiyoruz.

Umay Yılmaz’ı kimdir?

Umay Yılmaz, Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Kurumsal hayatta geçirdiği 14 yıl boyunca çevre, geri dönüşüm, etkin atık yönetimi, çevre bilinci oluşturma, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği konularında çalışmalar yaptı.

Özel sektörde yasal yükümlülüklerle ilgili danışmanlık yaptı. Çevre yatırım projeleri ve kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarını yönetti. Çevre bilincinin artırılması ve yaygınlaştırılması amacıyla, sayısız konferans, sempozyum, kongre vb. platformda konuşmalar yaptı. Çeşitli üniversite, dernek, vakıf, kuruluş, basın ve medya ilişkilerinde görev aldı. Projeleri bir çok ödüller aldı.

Şu anda çevre ve sürdürülebilirlik konularında danışmanlık yaparak serbest çalışmaktadır.

   

  • Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Vittorio Zagaia'ı Tanıyalım