GERİ

Zümra Atalay'ı Tanıyalım

Posted in Biyografi

Etkinliğimize göstermiş olduğunuz, yoğun ilgi için teşekkür ederiz. Bildiğiniz üzere bu sene, 6 Nisan Cumartesi günü Zorlu PSM Ana Sahne’de gerçekleşecek. Etkinlik tarihi yaklaştıkça, konuşmacılarımızı sizlere daha yakından tanıtıyor olacağız.

Zümra Atalay kimdir?

Doç. Dr. Zümra Atalay, MEF Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümü öğretim üyesi ve bölüm başkanıdır. Temel çalışma alanı bilinçli farkındalık (mindfulness), bilinçli farkındalık temelli terapiler, şefkat (compassion) ve şefkat temelli terapilerdir. Doktora tezi de bu iki konu üzerinedir. Doktora sonrası çalışmalarını Rochester Üniversitesi Psikoloji bölümünde “Mindfulness ve Psikolojik İhtiyaçlar” üzerine yapmıştır. Bu konu ile ilgili uluslararası indekslerde taranan ve ulusal hakemli dergilerde yayımlanan makaleleri, ulusal ve uluslararası kongrelerde bildirimleri, kitap ve kitap bölümleri, yüksek lisans ve doktora düzeyinde vermiş olduğu dersleri, danışmanlığını yaptığı yüksek lisans ve doktora tezleri bulunmaktadır.

Uzmanlık alanı olan “Bilinçli farkındalık temelli yaklaşımlar” üzerine IMA’nın (International Mindfulness Based Association) düzenlediği eğiticilerin eğitimi programını tamamlamıştır. 8 ülkede eğitim veren IMA’nın uluslararası eğitmenidir. EAMBA (Europian Association of Mindfulness Based Approaches) üyesi ve aynı zamanda yönetim kurulundadır. Üniversitedeki çalışmalarının yanısıra kendi özel ofisinde düzenli aralıklarla MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction Program) ve MBCT (Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi) grup çalışmaları, eğitimler ve bireysel görüşmeler düzenlemektedir. Mindfulness: Şimdi ve Burada kitabının yazarıdır.

   

  • Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Güray Ervin'i Tanıyalım