GERİ

İbrahim Selim'i Tanıyalım

Posted in Biyografi

İbrahim Selim kimdir?

Selamlar 15 Nisan Pazar’a gün sayanlar!

Umarız iyisinizdir ve de gerekli TED(x) dozunuzu alıyorsunuzdur. Etkinliğe neredeyse 2 hafta kaldı ve ekip olarak gittikçe daha da heyecanlanıyoruz. O gün size yaşatmak istediğimiz “deneyim” için çalışmalarımıza ve de provalara devam ediyoruz. Çünkü istiyoruz ki, katılımcılarımız gerçekten farklı ve unutamayacağı bir etkinlik tecrübe etsinler. Bu esnada da, sizin -yüksek ihtimal- yakından tanıdığınız bir ismi açıklıyoruz:

İbrahim Selim!

1979 yılında Ankara’da doğan İbrahim Selim, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu. Güllerin Savaşı, Poyraz Karayel, Fatih, Şubat gibi dizilerde çeşitli roller üstlenen oyuncu; Rüya, Kusursuzlar, Canavar Sofrası, Sınav, Sis ve Gece gibi filmlerde de rol aldı. İbrahim Selim, DOT Tiyatro yapımı Bunu Ben de Yaparım oyunundaki performansıyla 2016 Afife Tiyatro Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nün de sahibi oldu. YouTube kanalı STOLK’da sergilediği gündemi ve mizahı bir araya getiren sunumu ile büyük beğeni topladı. Şu an da hala devam eden ve tiyatro tarihi için bir dönüm noktası olarak kabul edilen ve ilk sahnelenişiyle birlikte Broadway’in ardından Hollywood’u da derinden etkilemiş, uyarlama filmleri ile pek çok ödül almış olan“Arzu Tramvay” oyununda Zerrin Tekindor, Onur Saylak ve Şebnem Bozoklu gibi isimlerle birlikte sahne alıyor.

   

Not: Bu arada 15 Nisan’a kadar beklerken youtube üzerinden geçen senelerde gerçekleşenTEDxBahcesehirUniversity konuşmalarını tabii ki izleyebilirsiniz :)

 

  • Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Özlem Kaymaz'ı Tanıyalım