GERİ

Nevzat Sayın'ı Tanıyalım

Posted in Biyografi

Nevzat Sayın kimdir?

Merhabalar yeniden!

Çok uzatmak istemiyoruz artık giriş yazılarını, malum artık niye bunlara emek harcadığımızı ve sizle paylaştığımızı biliyorsunuz. Fakat şunu söylemek isteriz:

Çok heyecanlıyız!

Birbirinden değerli fikirleri sizlerle paylaşmak için…

Bugün tanıtacağımız konuşmacımız:

Nevzat Sayın!

Nevzat Sayın, 1954’te Hatay’da doğdu. 1974 yılında İzmir’de Atatürk Lisesi’ni,1978 yılında Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. 1980-1984 arasında ‘okul sonrası eğitim’ olarak adlandırdığı çalışma için İstanbul’a döndü ve Cengiz Bektaş ile çalıştı. 1985’te kendi bürosunu kurdu. Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı kurucu üyesi. Kendi pratiğiyle eş zamanlı olarak jüriler, konferanslar, atölye çalışmaları ile meşgul.

Nevzat Sayın was born in 1954 in Hatay. He graduated in 1974 from Atatürk High School in Izmir and in 1978 from Ege University, Faculty of Fine Arts, Department of Architecture. Between 1980-1984 Sayın returned to Istanbul for what he defines as ‘post-academic training’ and worked with Cengiz Bektaş. He established his own studio in 1985. he is a founding member of and studio instructor in the MArch Program in Architectural Design at Bilgi University. Among his own practice, His works also include texts, interviews, exhibitions, and publications on architecture.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

Not: Kalan biletler gittikçe azalıyor, siz de hepsi tükenmeden biletinizi alın!  

  • Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Ali Sermet Taşdöğen'i Tanıyalım