GERİ

Ali Sermet Taşdöğen'i Tanıyalım

Posted in Biyografi

Ali Sermet Taşdöğen kimdir?

Selamlar yeniden TED(x)seveler!

Etkinlik yaklaştıkça stres artıyor evet, fakat diğer taraftan da asıl heyecanlanıyoruz! Geçen senelerden bildiğimiz gibi -ki etkinliğe katılanlar tahmin ediyordur- bu çok keyifli ve hayat değiştirebilecek fikirleri dinlediğimiz etkinlik gününe kadar bu heyecan sürüyor ve etkinlik günü bunu herkles ile paylaşıyoruz. Sadece ekip olarak biz değil; konuşmacılarımız, sponsorlar, destekçilerimiz ve daha niceleri bu heyecana ortak oluyor. Konuşmacılarımızı etkinlikten önce biraz tanıtmak istediğimizi artık biliyorsunuz (bilmeyenler blog’da daha eski paylaşımlara bakabilir).

Şimdi sıra Ali Sermet Taşdöğen‘de! Şayet bu konu geleceğimizi fazlaca etkiliyor, ve ileride hayatımızı teknolojiye göre şekillendirmemiz, belki de ona ayak uydurmamız gerekecek. Biliyoruz ki bu konu hakkında çok yazıp çiziliyor, ve insanların kafaları biraz karışık. Bu yüzden bu konuyu en iyi anlatanlardan biri, sahneyi bu sene bizimle paylaşıyor. [Şimdiden uyarıyoruz: konuyla alakalı terimler içeriyor.]

Peki Ali Sermet Taşdöğen kimdir?

DijitalPara Teknoloji’nin kurucusu ve CEO’su Ali Sermet Taşdöğen, 1979 yılında Almanya’da doğdu. İlk öğretimini İzmir Özel Türk Kolejinde, Orta öğretimini Nazilli Lisesinde, Lisans Eğitimlerini de Near East University Electrical & Electronic Engineering ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültelerinde tamamladı. Lisans eğitimleri sonrasında 2010 yılına kadar çeşitli kurumsal firmalarda yönetici pozisyonunda çalışan Ali Sermet Taşdöğen, 2010 yılında yazılım & teknoloji alanlarında ilk şirketini kurarak girişimcilik dünyasına adım attı. Yerli yabancı pek çok projeye imza attıktan sonra 2014 yılında tamamen finansal teknolojilere yöneldi ve bu amaçla DijitalPara Teknoloji Anonim Şirketi’ni kurdu. Halihazırda cryptocurrencies, blockchain, yapay zeka, machine learning, big data, algoritmic trading gibi finansal teknoloji alanlarında faaliyet gösteren DijitalPara Teknoloji A.Ş.’nin Kurucu Başkanı Ali Sermet Taşdöğen, iş hayatı dışında yazarlık ve çeşitli organizasyonlarda konuşmacılık yaparak içerisinde yaşadığı topluma bilgisel anlamda katkı sağlamaya çalışmaktadır.

Umarız amacımıza biraz da olsa ulaşabilmişizdir ve hatta ilginizi arttırabilmişizdir. Bir sonraki sefere, görüşmek üzere.

TED(x)li kalın!  

  • Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Dilara Alkan'ı Tanıyalım