GERİ

Dilara Alkan'ı Tanıyalım

Posted in Biyografi

Dilara kimdir?

Selamlar TED(x)siz kalmayanlar! Blog’umuzu takip edenler bilecektir zaten fakat yine de hatırlatalım. Malum etkinliğe yaklaşık 1.5 ay kaldı. Bu sürede hem konuşmacılarımızla çalışıyoruz, hem de organizasyon işlerine koşturuyoruz. Siz de bu esnada kendinizi sahnede konuşulacak fikirlerle ve onları anlatacak kişilelerle önceden bir bağ kurmak istersiniz diye, sizlerle bu genelde kısa olan biyografileri paylaşıyoruz.

Bugünkü konuşmacımız Dilara! Fazla söze gerek yok, bırakalım da Dilara kendi ağzından kendini anlatsın…

” Haziran 1995’te Karaman’da bir öğretmen ve hemşirenin çocuğu olarak dünyaya geldim. Ailemin mesleği sebebiyle bir çok okul değiştirdim. Balıkesir’in Bandırma ve Gönen ilçelerinde ailem ile birlikte yaşadıktan sonra babamın vefatı sebebiyle son olarak Manisa’nın Akhisar ilçesine taşındık. Akhisar’da ilkokul ve ortaokul eğitim hayatımı tamamladıktan sonra Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesi’nde okudum. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde psikoloji öğrenimine başladım. Bir dönem ODTÜ Psikoloji Topluluğu’nun aktif üyeliğini yaptım. Öğrenim hayatım sürecinde Erasmus programı çerçevesinde yarım dönemini Avusturya’da geçirdim. Şu an dördüncü sınıf psikoloji öğrencisi olarak ODTÜ’de öğrenim hayatımı sürdürüyorum. “

Umarız, isteğimizi gerçekleştirebilmişizdir. Bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere!  

  • Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Faruk Göksu'yu Tanıyalım