GERİ

Faruk Göksu'yu Tanıyalım

Posted in Biyografi

Faruk Göksu kimdir?

Öncelikle yeniden merhabalar TED(x)seveler! Etkinlik yaklaştıkça blogumunuzun da diğer sosyal medya hesaplarımız gibi daha aktif olacağını söylemiştik. Biz hala aynı şeyi düşünüyoruz: Konuşmacılarımız tanımanız, onları anlamak daha doğrusu doğru şekilde anlamak için önemli. Kezâ bu sayede onların hikayelerinde kendinizi bulabilirsiniz! Şimdi sıra Kentsel Strateji Kurucu Ortağı Faruk Göksü’da.

Şehir plancısı (evet doğru okudunuz, planlayıcısı değil) A.Faruk Göksu, kamu ve özel sektöre özellikle Kentsel dönüşüm konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. Göksu, Türkiye’nin ilk kamu-özel sektör işbirliği ile Portakal Çiçeği Vadisi Projesini gerçekleştiren PORTAŞ A.Ş’nin yöneticiliğini yapmıştır. Göksu, mahalleli, belediye ve özel sektörü proje bazında bir araya getirilmesi konunda uzlaşma yöneticiliği yapmaktadır. Ayrıca, yenilikçi yaklaşımlar olan İmar Hakları Transferi, toplulaştırılması, halk katılımı, uzlaşma konularında özelikle Anadolu kentlerine model ve yöntemler geliştiren Göksu, üniversite de kentsel dönüşüm konusunda ders vermektedir.

TAK Kadıköy, TAK Kartal ile Vizyon Atölyesi ve Atölye Muğla Bir’in kurucusudur. Atölyelerde, kentlerin geleceği konusunda kuram ve kılgı dengesi içinde projeler üretmektedir. Yeşil Yol, Yeşil Kuşak ve Kıyı-Köşe programları özellikle yaşam kalitesinin artırılması ve kentsel risklerin azaltılması için gündemde olan önemli girişimlerdir.

Bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere. TEDx’ li kalın!  

  • Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Ebru Baki'yi Tanıyalım