GERİ

Göksel Gürsel'i Tanıyalım

Posted in Biyografi

TEDxBahcesehirUniversitySalon Etkinliği konuşmacımız Göksel Gürsel’i tanıyalım

“Evrenin nasıl çalıştığını merak etme” içgüdüsüyle Uludağ Üniversitesi Fizik Bölümü’nde okuyan Göksel Gürsel, üniversite yılları boyunca Parçacık Fiziği ve Kozmoloji ile ilgili ulusal ve uluslararası birçok konferans ile yaz okuluna katıldı ve yürütme kurullarında yer aldı.

2008 yılında alanlarında uzman dünyaca ünlü konuşmacıların katıldığı Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali’ne “En Genç Konuşmacı” olarak katılarak düşüncenin yaşamlarımızı nasıl şekillendirdiği üzerine konuştu. Liderlik, Yaratıcılık ve Başarı Bilimi üzerine çalıştı.

2009 yılında Dünya Bankası tarafından “Türkiye’nin Yaratıcı Kalkınma Fikri” unvanı ile ödülüne sahip SOGLA Sosyal Girişimci Genç Liderler Akademisi’nin kurumsal kimliğini tasarladı. Dahil olduğu birçok kurum ve organizasyon içerisinde “Yenilikçi” olarak anılan Göksel Gürsel, inandığı birçok projede inovasyon süreçlerini yönetti.

Yıllarca araştırdığı ve üzerinde çalıştığı Sosyal Girişimcilik, Tasarım, Teknoloji ve Bilim’i “Tasarım Odaklı Düşünme” (Design Thinking) çatısı altında birleştiren Göksel Gürsel, merkezine doğayı ve insanı alan sistemler, hizmet modelleri, eğitimler ve iş modelleri tasarlayarak, SOGLA’nın başkanlığını yürütüyor.

Tasarım Düşüncesi’niAnadolu’daki genç sosyal girişimciler ile paylaşmayı ve bu yaklaşımı kurumlara ve eğitim sistemlerine entegre etmeyi hedefliyor.

Sosyal medya hesaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

   

Etkinlik için biletlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

  Bilet Al

Kaynakça: sogla.org

TEDxBahcesehirUniversity paylaşmaya değerli fikirleri izleyicisi amacıyla çalışan ve tamamı gönüllülerden oluşan kar amacı gütmeyen lisanslı bir TED etkinliğidir.

Sonraki

Zeynep Selvili'yi Tanıyalım